Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Dotacja dla biblioteki

Utworzono dnia 29.03.2023

Z radością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy otrzymała dotację na realizację zadania „Zew natury w świecie literatury” w kwocie 12788,00 zł w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki”. Projekt adresowany jest do najmłodszych czytelników rozprzańskiej biblioteki i  realizowany będzie do końca grudnia br.

czytaj dalej na temat: Dotacja dla biblioteki

Spotkanie ze stylistką brwi

Utworzono dnia 24.03.2023

W czwartek 23 marca o tajnikach stylizacji brwi opowiedziała naszym czytelniczkom Pani Marta Dumas - ekspertka w tej dziedzinie.

Panie uczestniczące w spotkaniu miały okazję usłyszeć garść ciekawostek na temat: codziennej pielęgnacji brwi, zabiegów kosmetycznych czy masażu brwi.

czytaj dalej na temat: Spotkanie ze stylistką brwi

Spotkanie ze stylistką brwi

Utworzono dnia 16.03.2023

czwartek 23 marca o godz. 17:00 w naszej bibliotece odbędzie się spotkanie na temat stylizacji, które poprowadzi certyfikowana stylistka Marta Dumas. Wstęp wolny!

czytaj dalej na temat: Spotkanie ze stylistką brwi

Spotkanie motywacyjne z Anną Chaładaj

Utworzono dnia 10.03.2023

Gminnym Centrum Kultury z okazji Dnia Kobiet panie miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z Anną Chaładaj. Czas upłynął w miłej atmosferze, a głównym tematem rozmów była motywacja i samoakceptacja pod hasłem „Nowa Ja!”.

czytaj dalej na temat: Spotkanie motywacyjne z Anną Chaładaj

Warsztaty numizmatyczne

Utworzono dnia 09.03.2023

28 marca w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy odbędą się warsztaty numizmatyczne dla młodzieży, które poprowadzą pracownicy Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestnicy spotkania wysłuchają  prelekcji na temat historii monet Polski Królewskiej oraz wezmą udział w  warsztatach tematycznych. Ważne! Zajęcia zaplanowane dla grupy zorganizowanej. 

Spotkanie z Anną Chaładaj

Utworzono dnia 04.03.2023

W najbliższy czwartek (09.03) o godz. 17:00 w naszej bibliotece odbędzie się spotkanie motywacyjne dla kobiet, które poprowadzi Anna Chaładaj. Wstęp wolny!

Spotkanie z Tomaszem Habdasem i podsumowanie konkursu "Czytelnik Roku 2022"

Utworzono dnia 03.03.2023

2 marca gościliśmy Tomasza Habdasa, podróżnika i przewodnika górskiego, który opowiedział o najciekawszych miejscach w polskich górach. Spotkanie było także okazją do podsumowania plebiscytu na najaktywniejszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy, którzy w minionym roku wypożyczyli i przeczytali największą liczbę książek. Nagrody i wyróżnienia otrzymało dziesięciu z nich.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z Tomaszem Habdasem i podsumowanie konkursu "Czytelnik Roku 2022"

Abecadło z pieca spadło

Utworzono dnia 02.03.2023

Uczestnicy naszych cyklicznych warsztatów rękodzielniczych spotkali się 28 lutego, aby tworzyć kolejne kreatywne prace plastyczne. Tym razem dzieci wykonały kompozycje z pierwszą literą swojego imienia w roli głównej.

czytaj dalej na temat: Abecadło z pieca spadło

Pirackie przygody w Filii w Lubieniu

Utworzono dnia 27.02.2023

Filia w Lubieniu przygotowała kolejną ciekawą ofertę warsztatów dla najmłodszych. Uczestnicy zajęć stworzą mapę, która pomoże odnaleźć zaginione skarby. Nie zabraknie rozmów o piratach i tajemnicach skrywanych w głębinach oceanów i mórz. Zapraszamy do wspólnej zabawy- ahoj przygodo!

Spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Habdasem

Utworzono dnia 17.02.2023

O najciekawszych i nie zawsze najbardziej oczywistych miejscach w polskich górach opowie 2 marca w Gminnym Centrum Kultury podróżnik, przewodnik beskidzki Tomasz Habdas. Autor książki „Polskie Góry Zimą” oraz przewodnika „Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego”. Z sukcesem prowadzi bloga „W szczytowej formie” dzieląc się z innymi swoją pasją. W planach Tomasza Habdasa jest zdobycie Korony Ziemi. Do tej pory stanął na Mont Blanc (2015), Elbrusie (2016), Kilimandżaro (2019 i 2021) oraz na Aconcagule (2022). Początek spotkania o godz. 17:00, wstęp wolny.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Habdasem

Gmina Rozprza

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 1 wydarzeń w tym miesiącu

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 89

W poprzednim tygodniu: 142

W tym miesiącu: 34

W poprzednim miesiącu: 602

Wszystkich: 46596