Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Biblioteka w Rozprzy na pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka

Utworzono dnia 07.06.2022

4 czerwca w Turleju (gm. Rozprza) odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Na wydarzenie zaprosił Sportowy Klub Modelarski RC. Do wspólnej zabawy zachęcała najmłodszych także Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy, która przygotowała kilka niespodzianek dla uczestników imprezy.

czytaj dalej na temat: Biblioteka w Rozprzy na pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka

Zapraszamy na wernisaż

Utworzono dnia 26.05.2022

W czwartek, 9 czerwca o godz. 18:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy rozpocznie się wernisaż wystawy prac Aleksandra Worony i Olgi Worony. Spotkanie będzie okazją do rozmowy z panią Olgą, której twórczość mieszkańcy Rozprzy mogą podziwiać od dłuższego czasu. Artystka jest bowiem autorką 4 witraży znajdujących się w rozprzańskim kościele. Tłumaczem w trakcie spotkania będzie Joanna Kabzińska, Wstęp wolny, zapraszamy!

Występy artystyczne

Utworzono dnia 03.06.2022

2 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy odbyły się występy artystyczne w wykonaniu uczennic z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Piotrkowie Trybunalskim oraz Grupy Teatralnej Mali Wielcy. Młodzi artyści przygotowali muzyczno-poetycki występ z okazji 180. Rocznicy urodzin Marii Konopnickiej oraz spektakl „Na trzepaku”.

czytaj dalej na temat: Występy artystyczne

Niespodzianka z okazji Dnia Dziecka

Utworzono dnia 01.06.2022

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych młodych bibliotecznych przyjaciół. Każde dziecko, które odwiedzi nas 1 czerwca otrzyma niespodziankę. Do zobaczenia w bibliotece!

czytaj dalej na temat: Niespodzianka z okazji Dnia Dziecka

Zapraszamy na "odlotowy" Dzień Dziecka

Utworzono dnia 30.05.2022

Ostatnie warsztaty rękodzielnicze dla dzieci w sezonie 2021/2022

Utworzono dnia 25.05.2022

24 maja odbyły się ostatnie z cyklicznych zajęć rękodzielniczych w tym sezonie organizowane przez GBP w Rozprzy. W związku ze zbliżającym się świętem uczestnicy warsztatów wykonali urocze poduszki, które podarują swoim Mamom.

czytaj dalej na temat: Ostatnie warsztaty rękodzielnicze dla dzieci w sezonie 2021/2022

Przygotowania do Dnia Matki w Filii w Lubieniu

Utworzono dnia 24.05.2022

19 maja Filia w Lubieniu zaprosiła dzieci do udziału w warsztatach plastycznych, w trakcie których uczestnicy tworzyli upominki z okazji Dnia Matki. 

czytaj dalej na temat: Przygotowania do Dnia Matki w Filii w Lubieniu

Zapraszamy na muzyczno- teatralne występy

Utworzono dnia 24.05.2022

Serdecznie zapraszamy na artystyczne występy, które odbędą się 2 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy. O godz. 17:00 rozpocznie się wieczór muzyczno- poetycki "O czym ptaszek śpiewa". Na scenie wystąpią uczennice klasy śpiewu solowego  Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Piotrkowie Trybunalskim pod opieką Magdaleny Hudzieczek- Cieślar. W drugiej części spotkania uczestnicy warsztatów teatralnych wystawią spektakl "Na trzepaku". Grupę Mali Wielcy prowadzi instruktor Izabela Gandziarowska- Stępień. Wstęp wolny!

Relacja z rajdu "Odjazdowy Bibliotekarz"

Utworzono dnia 23.05.2022

W minioną sobotę odbyła się VIII edycja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy. Niesprzyjająca pogoda nie przestraszyła miłośników dwóch kółek. Na starcie stawiło się blisko 200 uczestników, którzy wyruszyli spod Urzędu Gminy w Rozprzy. Cykliści przemierzyli łącznie 21 kilometrów.

czytaj dalej na temat: Relacja z rajdu "Odjazdowy Bibliotekarz"

Komunikat!

Utworzono dnia 20.05.2022

Gmina Rozprza

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 24

W poprzednim tygodniu: 68

W tym miesiącu: 92

W poprzednim miesiącu: 458

Wszystkich: 40973