Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Warsztaty ceramiczne

Utworzono dnia 22.03.2024

W marcu odbyły się kolejne warsztaty ceramiczne dla dorosłych. Czas podsumować cztery minione spotkania z udziałem naszych uzdolnionych pań. Tym razem tematem przewodnim zajęć były wielkanocne ozdoby.

czytaj dalej na temat: Warsztaty ceramiczne

Warsztaty zielarskie

Utworzono dnia 19.03.2024

Czy zioła mogą skutecznie wspierać pracę naszego układu odpornościowego? Na to pytanie pomogła nam odpowiedzieć Łucja Kwaśniak, absolwentka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie na kierunku „zielarstwo”. Wydarzenie odbyło się w piątek, 15 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy.

czytaj dalej na temat: Warsztaty zielarskie

Spotkanie z Agnieszką Kulbat

Utworzono dnia 18.03.2024

W piątek, 15 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy odbyło się spotkanie z Agnieszką Kulbat, piotrkowską pisarką, autorka literatury dla młodzieży i dorosłych. W wydarzeniu promującym najnowszą książkę Agnieszki Kulbat – „Bojkot” uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych w Nowej Wsi i Straszowie.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z Agnieszką Kulbat

Warsztaty familijne w Bibliotece

Utworzono dnia 14.03.2024

Warsztaty rodzinne w bibliotece to już nasza przedświąteczna tradycja. Odbyły się one w czwartkowy wieczór (13 marca), a spotkanie przyniosło wiele radości i kreatywności. Tegoroczna edycja skupiła się na tworzeniu wielkanocnych ozdób na korkowej podstawce, a głównym elementem było ozdabianie jajek styropianowych metodą mixmedia.

czytaj dalej na temat: Warsztaty familijne w Bibliotece

Wielkanocne warsztaty rękodzielnicze

Utworzono dnia 13.03.2024

W bibliotece kontynuujemy naszą misję inspiracji i kreatywności poprzez nasze zajęcia rękodzielnicze dla dzieci! Tym razem zaprosiliśmy najmłodszych entuzjastów do stworzenia niepowtarzalnych wielkanocnych ozdób. Podczas naszych ostatnich warsztatów dzieci miały możliwość ozdobienia styropianowych jajek i króliczków, wykorzystując do tego kartki ze starych książek. Ich kreatywność i pomysłowość sprawiły, że powstały niezwykłe wielkanocne dekoracje, które z pewnością uświetnią świąteczną atmosferę w ich domach.

czytaj dalej na temat: Wielkanocne warsztaty rękodzielnicze

Spotkanie podróżnicze

Utworzono dnia 13.03.2024

W miniony piątek, 8 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy odbyło się spotkanie podróżnicze pod hasłem „Dzieci Smoka i ich kobiety”. Po rocznej przerwie, gościem rozprzańskiej biblioteki była ponownie Halina Kabzińska, piotrkowianka, podróżniczka, przewodniczka wycieczek. Tym razem uczestnicy spotkania wysłuchali ciekawostek o Wietnamie.

czytaj dalej na temat: Spotkanie podróżnicze

Rozstrzygnięcie plebiscytu "Czytelnik Roku 2023"

Utworzono dnia 11.03.2024

Miniony weekend upłynął nam pod znakiem Dnia Kobiet, z tej okazji 9 marca w Szkole Podstawowej w Rozprzy zorganizowano koncert „Światowe przeboje we dwoje” – była to prawdziwa mieszanka różnorodnych gatunków muzycznych. Od klasycznych ballad po energiczne utwory pop, z pewnością każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jednak dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy sobotni wieczór był wyjątkowy także za sprawą rozstrzygnięcia plebiscytu „Czytelnik Roku 2023”. 

czytaj dalej na temat: Rozstrzygnięcie plebiscytu "Czytelnik Roku 2023"

Koncert mis tybetańskich

Utworzono dnia 07.03.2024

W minioną środę (6 marca) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy odbył się niecodzienny koncert. Kojące dźwięki mis tybetańskich, mis kryształowych i dzwonków koshi zapewniły uczestnikom chwilę relaksu i wytchnienia. 

czytaj dalej na temat: Koncert mis tybetańskich

Wielkanocne warsztaty rodzinne

Utworzono dnia 06.03.2024

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do udziału w wielkanocnych warsztatach plastycznych, które odbędą się 13 marca (środa) o godz. 17.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy. Zapisy w bibliotece lub telefonicznie (44 755 70 22). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Utworzono dnia 05.03.2024

Burmistrz Rozprzy Artur Cubała zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet "Światowe przeboje we Dwoje". Przed publicznością wystapią Anna i Romuald Spychalscy z zespołem Marcina Jagiełły. W repertuarze największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 9 marca w Auli Szkoły Podstawowej w Rozprzy (ul. Sportowa 12A). Początek o godz. 17:00. Partnerem wydarzenia jest Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy. Wstęp wolny. 

Gmina Rozprza

 

Zegar

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 24

W poprzednim tygodniu: 218

W tym miesiącu: 772

W poprzednim miesiącu: 575

Wszystkich: 54496