Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Relacja z warsztatów świątecznych

Utworzono dnia 19.12.2023

W placówkach rozprzańskiej biblioteki odliczanie do Bożego Narodzenia zostało rozpoczęte już w listopadzie. To za sprawą pierwszych przedświątecznych zajęć zorganizowanych dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Kolejne dni również dostarczyły wielu niezapomnianych chwil, a czas spędzony w naszych placówkach zaowocował stworzeniem pięknych świątecznych dekoracji.

Maraton corocznych warsztatów rozpoczęła Filia w Lubieniu. Pierwsze zajęcia odbyły się już w drugiej połowie listopada. W trakcie tych spotkań dzieci ozdabiały sporych rozmiarów bombki oraz skrzaty. W ruch poszły pędzle i kolorowe farby. Kolejne zajęcia odbyły się 13 i 14 grudnia. Dla starszych przygotowano lampiony, młodsi wykonali prace z papieru. W duchu zasady „zero waste” lampiony zostały wykonane ze słoików, którym nadano nowe zastosowanie.

Do wspólnego wykonania dekoracji zaprosiła mieszkańców gminy także Filia w Niechcicach. Zajęcia odbyły się 6 i 7 grudnia, a uczestnicy tych spotkań tworzyli świąteczne stroiki. Do ich stworzenia wykorzystano plastry drewna, kolorowe bombki, miniaturowe choinki, gałązki świerku, szyszki oraz inne elementy dekoracyjne.

Filie w Milejowie i Mierzynie zaprosiły dzieci do zdobienia styropianowych bombek techniką decoupage. Zajęcia odbyły się w trzecim tygodniu grudnia i jak zawsze zgromadziły wielu młodych pasjonatów ręcznie wykonywanych dekoracji.

Ponad 30 osób wzięło natomiast udział w warsztatach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy. Zajęcia odbyły się 15 grudnia i adresowane były do dzieci i ich rodziców. Wzorem lat ubiegłych, rodziny wykonały wspólnie stroiki, które mogły zabrać ze sobą do domów. Współpraca była widoczna na każdym kroku, a trudniejsze czynności np. użycie kleju na gorąco wymagały zaangażowania dorosłych. Efekt końcowy z pewnością spodobał się uczestnikom, a idea rodzinnych warsztatów udowodniła, że w każdym z nas, niezależnie od wieku drzemią pokłady kreatywności.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wszystkich warsztatów.

 

GALERIE:

Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy

Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy

Filia w Lubieniu

Filia w Lubieniu

Filia w Niechcicach

Filia w Niechcicach

Filia w Milejowie

Filia w Milejowie

Filia w Mierzynie

Filia w Mierzynie

Gmina Rozprza

 

Zegar

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 123

W poprzednim tygodniu: 112

W tym miesiącu: 346

W poprzednim miesiącu: 619

Wszystkich: 53495