Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Za nami kolejna edycja „Ferii z Biblioteką”

Utworzono dnia 09.02.2024

Za nami kolejna edycja „Ferii z Biblioteką”… Jak co roku bibliotekarze przygotowali ciekawą ofertę warsztatów, zajęć i wyjazdów. Wszystkie atrakcje zostały podzielone na dwa tygodnie ferii tak, aby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Pierwszy tydzień rozpoczęliśmy wtorkową dyskoteką, w czasie której królowały karnawałowe kreacje. Nie zabrakło tanecznej muzyki, zabaw i konkursów - w tym także na najciekawsze przebranie. Czwartek był dniem warsztatów plastycznych. Rękodzieło z Martą tym razem zaowocowało kolorowymi mozaikami. Uczestnicy zajęć wyklejali wybrane grafiki kamyczkami, guzikami, koralikami, a całość dopełnił brokat. Wszystkie prace zostały oprawione w ramki a dzieciaki zabrały je ze sobą do domów.

Drugi tydzień ferii upłynął pod znakiem wyjazdów. Na wtorek przygotowaliśmy propozycję dla nieco młodszych dzieci. Chętni wybrali się do Centrum Mądrej Zabawy Smart Kids Planet w Warszawie. Unikalność Smart Kids Planet polega na interaktywnych strefach, dzięki którym dzieci wchodzą w role, zabawa w sklep, kuriera czy konstruktora sprawiła nie tylko dużo frajdy, ale także pozwoliła zdobyć nowe, cenne umiejętności. W jaki sposób zapełnia się sklepowe półki? Jaką drogę przebywają owoce z ekologicznych upraw? Jaką drogę pokonuje paczka od jej wysyłki, aż po dostarczenie do automatu paczkowego? Uczestnicy wycieczki poznali odpowiedzi na te i wiele innych ciekawych pytań.

Tłusty czwartek uczciliśmy w bibliotece pysznymi faworkami własnej roboty. Dzieciaki na łączonych zajęciach kulinarno-rękodzielniczych najpierw poznały tajniki karnawałowych słodkości, które mogły samodzielnie przygotować, a następnie stworzyły walentynkowe ozdoby. W części rękodzielniczej powstały unikalne serca w kubeczkach ozdobione włóczką i koralikami.

Na zakończenie ferii wybraliśmy się do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim. Tam wspólnie obejrzeliśmy jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie produkcji dla dzieci i młodzieży – film „Akademia Pana Kleksa”. Najnowsza adaptacja klasyki dziecięcej literatury z pewnością zaciekawiła wszystkich widzów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom „Ferii z Biblioteką” za tak duże zainteresowanie naszymi działaniami i aktywne uczestnictwo we wszystkich zajęciach.

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 09.02.2024, 18:27

Gmina Rozprza

 

Zegar

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 25

W poprzednim tygodniu: 218

W tym miesiącu: 773

W poprzednim miesiącu: 575

Wszystkich: 54497