Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

X edycja rajdu "Odjazdowy Bibliotekarz"

Utworzono dnia 20.05.2024

W sobotę, 18 maja trzystu rowerzystów wzięło udział w X edycji Rajdu Rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy. Trasa rajdu prowadziła przez miejscowości gminy Rozprza, a cykliści pokonali łącznie 17 km.

Na starcie uczestników powitała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy Izabela Kwaśniak. Rajd wyruszył spod Urzędu Miasta i Gminy Rozprza, a trasa przebiegała przez miejscowości Rozprza – Straszów – Rajsko Małe – Mierzyn – Stara Wieś – Nowa Wieś. Pierwszy odpoczynek został zaplanowany w Rajsku Małym, gdzie na uczestników czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez panie z miejscowego KGW „KOGIEL MOGIEL”. Po zregenerowaniu sił uczestnicy mogli ruszyć w dalszą drogę. Po przejechaniu kolejnego 8-kilometrowego odcinka cykliści dotarli na metę, która znajdowała się przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi. Tam na uczestników czekał grill oraz niespodzianki przygotowane przez organizatora. Tradycyjnie wręczono statuetki dla najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu. Pierwszą z nich już po raz trzeci odebrał pan Andrzej Olejnik, druga powędrowała do rąk siedmioletniego Filipa Nicińskiego. Nagrodzono także najmłodsze dziecko biorące udział w rajdzie, które pokonało trasę wspólnie z rodzicem. W tym roku nagrodę otrzymała roczna Zoja Majer. Statuetki i nagrody wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Rozprza Paweł Kowalczyk. Kolejnym, chyba najbardziej wyczekiwanym punktem programu było losowanie nagród przekazanych przez lokalne firmy i stowarzyszenia. Do zdobycia były wspaniałe nagrody rzeczowe m.in.: rower, czytnik e-booków, drewniane pudełka na zdjęcia, piłka wraz z pucharem wywalczonym przez rozprzańską drużynę podczas turnieju halowego, lokalne gadżety, walizka, głośniki JBL, słuchawki bezprzewodowe, gra planszowa, bilety do kina, artykuły ogrodnicze, koc plażowy oraz zestawy chemii gospodarczej. W losowaniu brali udział wszyscy uczestnicy rajdu, którzy pokonali całą trasę i dotarli do mety. Pozostali, którym nie dopisało szczęście podczas loterii, mogli liczyć na upominki - odblaskowe saszetki i piłki, których zakup zrealizowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Najmłodsi otrzymali również kolorowanki przekazane przez Stowarzyszenie Euroaktywni. Po emocjonującym losowaniu oraz odpoczynku można było udać się na pyszne gofry przygotowane przez panie z KGW w Nowej Wsi.

Ogromne zainteresowanie udziałem w rajdzie spowodowało, że bibliotekarze z rozprzańskiej książnicy już myślą o przyszłorocznej edycji „Odjazdowego Bibliotekarza”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy serdecznie dziękuje:
- Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, OSP Rajsko Małe, OSP Łazy Duże, OSP Niechcice za zabezpieczenie trasy przejazdu,
- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Justynie Kaniewskiej, społeczności szkolnej, pracownikom oraz Radzie Rodziców za gościnność oraz pomoc w przygotowaniu miejsca postoju uczestników rajdu,
- paniom z KGW „KOGIEL MOGIEL” w Rajsku Małym oraz KGW w Nowej Wsi za przygotowanie słodkiego poczęstunku,
- Marcie Czabańskiej za pokrycie kosztów ubezpieczenia uczestników rajdu,
- Annie Wiktor za przekazanie pieczywa,
- służbom porządkowym i medycznym.

Szczególne podziękowania kierowane są do wszystkich fundatorów nagród. Nagrody przekazali: Anna i Artur Kurowscy – sklep ARDOM, Burmistrz Miasta i Gminy Rozprza Paweł Kowalczyk, Elanda Pharma, Kacper Dobrowolski – Dobrze Wycięte, Robert Kabziński w imieniu Muzeum Ziemi Rozprzańskiej, UKS Gmina Rozprza, Aneta i Adam Szulc – PPHU Rol-Bud, Joanna Dukowska – Biuro Turystyczne Wenus, naturBank Bank Spółdzielczy w Rozprzy, Hurtownia Papiernicza Danwoy, Kino Helios w Piotrkowie Trybunalskim, Katarzyna Mastalerz -  Sklep Wielobranżowy Majka.

Galeria zdjeć

Utworzono dnia 20.05.2024, 11:54

Gmina Rozprza

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 8 wydarzeń w tym miesiącu

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 87

W poprzednim tygodniu: 121

W tym miesiącu: 238

W poprzednim miesiącu: 844

Wszystkich: 54806