Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wernisaż prac Aleksandra Worony i Olgi Worony

Utworzono dnia 10.06.2022

40 prac autorstwa ukraińskich malarzy- Aleksandra Worony i Olgi Worony można było obejrzeć podczas wernisażu zorganizowanego 9 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy. Wydarzenie było okazją do rozmowy z panią Olgą, która od końca lutego przebywa w Polsce. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem.  

Twórczość Olgi Worony i jej ojca Aleksandra niektórym z mieszkańców Rozprzy może być już znana. Kilkanaście obrazów ich autorstwa można było oglądać od kwietnia br. w czytelni rozprzańskiej książnicy. Na czwartkowym wernisażu zaprezentowanych zostało dodatkowo kilkanaście nowych prac. Olga Worona z powodzeniem realizuje się także jako poetka. W trakcie spotkania artystka odczytała kilka autorskich wierszy. Tekst utworów na język polski  przetłumaczyła Paulina, czytelniczka biblioteki w Rozprzy, która przyjechała do Polski z Ukrainy, a obecnie uczęszcza do szkoły podstawowej. Wcześniejszą rozmowę z Olgą Woroną tłumaczyła rozprzanka Joanna Kabzińska.

Warto wspomnieć, że artystka przekazała na ręce radnego rady gminy Rozprza Roberta Kabzińskiego dwa obrazy, które trafią do Muzeum Ziemi Rozprzańskiej.

Organizatorem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy.

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 10.06.2022, 10:21

Gmina Rozprza

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2022 5 wydarzeń w tym miesiącu

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 71

W poprzednim tygodniu: 124

W tym miesiącu: 565

W poprzednim miesiącu: 481

Wszystkich: 41927