Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Warsztaty w filiach bibliotecznych

Utworzono dnia 25.03.2024

W drugiej połowie marca nasze filie biblioteczne były organizatorem warsztatów wielkanocnych. Z ciekawej oferty zajęć skorzystały zarówno dzieci, jak i dorośli.

Maraton przedświątecznych warsztatów rozpoczęła Filia w Lubieniu, która zorganizowała dwa zajęcia plastyczne, pierwsze adresowane do dzieci w wieku 5-6 lat, drugie dla nieco starszych dzieci oraz młodzieży. Frekwencja jak zawsze dopisała, a kreatywność i dobry humor nie opuszczały uczestników nawet na chwilę. Młodsze dzieci zmierzyły się z zadaniem wykonania wielkanocnych zajączków, zaś „starszaki” doskonaliły swoje umiejętności podczas tworzenia stroików.

Z myślą o dzieciach powstała także propozycja przygotowana przez Filie w Milejowie i Mierzynie. Pierwsza z nich zorganizowała warsztaty z wykorzystaniem technik decoupage i mix-media oraz wymagające sporo pracy i czasu zajęcia zdobienia styropianowych jaj metodą filcowania na sucho. Ostateczne efekty mogły zaskoczyć uczestników, którzy swoimi pracami mieli okazję pochwalić się w domach. Podobnie było w Filii w Mierzynie, gdzie dzieci miały okazję tworzyć wielkanocne stroiki wykorzystując do tego m.in. drewniane koszyczki, styropianowe jajka czy sizal.

Dorośli mieli natomiast możliwość udziału w zajęciach florystycznych zorganizowanych przez Bibliotekę w Niechcicach. Swoją wiedzą i doświadczeniem podczas tworzenia wielkanocnych kompozycji na stół podzieliła się z uczestniczkami pani Małgorzata Ryżewska. Do przygotowania ozdób potrzebne były metalowe misy, gąbka florystyczna, wiosenne rośliny, mech oraz gałązki. Wielkanocnego akcentu dopełniły kolorowe styropianowe jajka oraz gipsowe figurki. Gotowe kompozycje prezentowały się wyjątkowo pięknie. Wielkanocne palemki, to zaś hasło przewodnie zajęć dla dzieci, które poprowadziła pani Elżbieta Jeż. W wielkanocnych palmach nie zabrakło suszonych traw, wiosennych bazi, gałązek bukszpanu i barwinku, największym wyzwaniem okazało się jednak tworzenie kwiatów z kolorowej bibułki.

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 25.03.2024, 14:36

Gmina Rozprza

 

Zegar

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 22

W poprzednim tygodniu: 218

W tym miesiącu: 770

W poprzednim miesiącu: 575

Wszystkich: 54494