Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie z Panem Poetą

Utworzono dnia 27.09.2023

26 września Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy odwiedził Pan Poeta, autor popularnej „Ptasiej Serii”. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać barwne historie kury, kaczki, sowy i pawia, bohaterów krótkich bajek edukacyjnych napisanych dla najmłodszych.

Historia kury, tyjącej na diecie, którą autor przedstawił na początku spotkania, była okazją do rozmowy o zdrowych nawykach żywieniowych. Ogromna pacynka recytowała dzieciom swoją historię, a uczestnicy spotkania pomogli wybrać dla niej warzywne i owocowe przysmaki. Na sali pojawiło się także mnóstwo kolorowych balonów wypełnionych ziarnami. Kolejnym z ptasich bohaterów była sowa, z którą dzieciaki świetnie bawiły się przy chuście animacyjnej. Uczestnicy poznali także historię „kaczki, co przebrała miarkę”. Dwie walizki wypełnione po brzegi modowymi akcesoriami były pomocne w stworzeniu niepowtarzalnych stylizacji. Kolorowe stroje miały zainspirować książkową bohaterkę, która nigdy nie potrafiła zdecydować w co się ubrać. Autor przytoczył także przygody pawia, który dzięki swoim przyjaciołom zyskał nowy, niepowtarzalny ogon. Zwieńczeniem spotkania była zabawa kolorowymi kometami, które uczestnicy spotkania mogli zabrać ze sobą do domów.

Krótkie, ale edukacyjne bajki do czytania dla dzieci autorstwa Pana Poety zostały wyróżnione na Złotej Liście Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” w 2021 roku. „Kura, co tyła na diecie”, debiutancka książka Pana Poety, otworzyła „Ptasią Serię”, na którą składa się sześć utworów.

Działanie realizowane w ramach projektu „Zew natury w świecie literatury”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 27.09.2023, 10:42

Gmina Rozprza

 

Zegar

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 3

W poprzednim tygodniu: 137

W tym miesiącu: 182

W poprzednim miesiącu: 722

Wszystkich: 50868