Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ruszył projekt "Klasyka. Ponadczasowo, ale na nowo"

Utworzono dnia 21.07.2022

„Bajką malowane” to tytuł warsztatów malowania na szkle, które odbyły się 20 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy. W zajęciach wzięło udział 24 uczestników w przedziale wiekowym 7 - 12 lat. Działanie zrealizowano w ramach projektu „Klasyka. Ponadczasowo, ale na nowo”.

Przed rozpoczęciem pracy dzieci miały okazję obejrzeć krótką prezentację, która przybliżyła sylwetki znanych polskich poetów i ich dorobek literacki m.in. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej i Aleksandra Fredry. Wiersze, które w większości były dobrze znane uczestnikom spotkania należało zatem zilustrować. Tu pomocne były przygotowane uprzednio grafiki, które dzieci za pomocą specjalnych konturówek przeniosły na szklaną powierzchnię. Poszczególne elementy obrazka można było wówczas wypełnić farbą. Tak powstały ciekawe ilustracje do m.in. Małpy w kąpieli, Słonia Trąbalskiego, Lokomotywy, Stonogi i Ptasiego Radia. Wystawę wszystkich prac wykonanych podczas zajęć będzie można oglądać w Czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy do 12 sierpnia.

Przypomnijmy, że głównym celem projektu „Klasyka. Ponadczasowo, ale na nowo” jest promowanie polskiego piśmiennictwa i upowszechnianie dorobku kultury. Docelowo projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


 

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 21.07.2022, 12:12

Gmina Rozprza

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 1 wydarzeń w tym miesiącu

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 91

W poprzednim tygodniu: 142

W tym miesiącu: 36

W poprzednim miesiącu: 602

Wszystkich: 46598