Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projektowanie ubiorów i tworzenie dodatków- za nami kolejne eko warsztaty

Utworzono dnia 13.06.2022

9 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Mierzynie odwiedzili Łódź. Powodem wizyty był udział w kolejnych warsztatach realizowanych w ramach projektu „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”.

Tym razem uczniowie wzięli udział w dwóch warsztatach nawiązujących do idei projektu, czyli zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska. Pierwszym punktem wizyty były zajęcia z tworzenia modowych akcesoriów ekologicznych. Spotkanie w Pracowni  Jupienter poprowadziła pani Julita Pierzchała. Uczestnicy projektu poznali tajniki wykonania m.in. biżuterii, toreb czy nakryć głowy z fragmentów tkanin, filcu oraz pasmanterii. Zgodnie z założeniem wszystkie dodatki zostały pozyskane z przedmiotów, które trafiły na rynek z tzw. „drugiego obiegu”, a więc pozyskanych m.in. ze sklepów z używaną odzieżą.

Warsztat z projektowania ubiorów z surowców z odzyskanych, to temat kolejnych warsztatów, tym razem zorganizowanych w Akademickim Centrum Designu. Zajęcia poprowadził przedstawiciel łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Młodzi projektanci zapoznali się z metodami konstruowania ubrań z materiałów odzyskanych, papieru, tektury czy patyczków po lodach. W oparciu o zdobytą wiedzę i z pomocą eksperta, dzieci przygotowały oryginalne projekty ubiorów.

Organizatorem projektu „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego” jest Łódzki Dom Kultury. Projekt jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 13.06.2022, 18:39

Gmina Rozprza

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2022 5 wydarzeń w tym miesiącu

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 72

W poprzednim tygodniu: 124

W tym miesiącu: 566

W poprzednim miesiącu: 481

Wszystkich: 41928