Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Odjazdowy Bibliotekarz” po raz piąty w Rozprzy

Utworzono dnia 12.06.2017

10 czerwca ok. 250 miłośników jednośladów wzięło udział w V edycji Rajdu Rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” zorganizowanego przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Rozprzy. W tym roku rowerzyści pokonali dystans 18 kilometrów na trasie Rozprza- Mierzyn- Grobla- Mierzyn- Rozprza.

-Miło nam, że wydarzenie cieszy się taką popularnością  wśród mieszkańców naszej gminy. Z roku na rok wzrasta liczba uczestników „Odjazdowego Bibliotekarza” - mówi Izabela Kwaśniak dyrektor GBP w Rozprzy. Dzięki uprzejmości 21 Koła Łowieckiego „Odyniec”, w tym roku mogliśmy zorganizować dłuższy postój w osadzie łowieckiej w Grobli- dodaje.

Ognisko z kiełbaskami, losowanie atrakcyjnych nagród czy rowerowe upominki dla każdego uczestnika to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez bibliotekarzy z Rozprzy. Zgodnie z tradycją wręczono także statuetki dla najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu. Pierwszą statuetkę odebrała pani Zofia Wojnicka, druga powędrowała do rąk pięcioletniego Michała Góreckiego. Najwięcej emocji wzbudził jeden z punktów kulminacyjnych imprezy, czyli losowanie atrakcyjnych nagród. Do wygrania był m.in. rower ufundowany przez Państwa Kurowskich -właścicieli sklepu "ARDOM" w Rozprzy, tablet- nagroda od wójta gminy Rozprza Janusza Jędrzejczyka, bilety do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim oraz zestawy słodyczy- prezent od Uczniowskiego Klubu Sportowego Gminy Rozprza. Po zakończeniu wspólnego biesiadowania przy ognisku, rowerzyści wyruszyli w drogę powrotną.

            Za pomoc w organizacji rajdu Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy składa serdeczne podziękowania dla:

- pana Artura Kropisia- naczelnika OSP w Niechcicach oraz wszystkich jednostek Straży Pożarnej, które czuwały nad bezpieczeństwem uczestników,

- państwa Katarzyny i Wojciecha Pielużków- za ufundowanie kiełbasek na ognisko,

- pani Anny Wiktor- właścicielki Piekarni- Cukierni w Niechcicach.

Fotogaleria

Utworzono dnia 12.06.2017, 11:57

Gmina Rozprza

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 8 wydarzeń w tym miesiącu

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 61

W poprzednim tygodniu: 133

W tym miesiącu: 345

W poprzednim miesiącu: 844

Wszystkich: 54913