Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Natalia Bieniek spotkała się z czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy

Utworzono dnia 18.07.2022

O swojej najnowszej powieści „Dom na skraju lasu” opowiadała Natalia Bieniek, która 16 lipca spotkała się z czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy. Książka, której akcja rozgrywa się w Łodzi ukazała się kilka dni temu nakładem wydawnictwa „Prószyński i S-ka”. Jest to już trzecia powieść obyczajowa w dorobku artystycznym pisarki. Rozmowę z autorką poprowadziła dyrektor biblioteki Izabela Kwaśniak.

Natalia Bieniek opowiedziała jak rozpoczęła przygodę z pisaniem i jak wyglądał proces wydawniczy w przypadku jej pierwszej powieści. Pani Natalia, na co dzień pracująca jako copywriter, podzieliła się ze słuchaczami informacjami o tym, jak przygotowywała się do napisania powieści „Dom na skraju lasu” pod kątem historycznym. Fabuła powieści rozgrywa się bowiem na dwóch płaszczyznach- wydarzeń rozgrywających się współcześnie i w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Pani Natalia chętnie podzieliła się także wspomnieniami z dzieciństwa, kiedy to wakacje spędzała u swojej babci w Magdalence. Właśnie wtedy autorka często odwiedzała Rozprzę.  

Pisarka, która obecnie mieszka w Warszawie, urodziła się i wychowała w Łodzi. Ten fakt z pewnością wpłynął na wybór miejsca akcji, w których rozgrywają się losy bohaterów książki „Dom na skraju lasu” i wydanej w 2020 r. powieści „Dom sekretów”. Pierwszą z nich już wkrótce będzie można wypożyczyć w rozprzańskiej bibliotece.

Za pomoc w organizacji wydarzenia serdecznie dziękujemy panu Robertowi Kabzińskiemu.

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 18.07.2022, 10:36

Gmina Rozprza

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 24

W poprzednim tygodniu: 68

W tym miesiącu: 92

W poprzednim miesiącu: 458

Wszystkich: 40973