Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Justyna Bednarek w naszej bibliotece

Utworzono dnia 15.09.2023

Justyna Bednarek, jedna z najbardziej znanych i cenionych autorek książek dla dzieci odwiedziła 15 września Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy. W spotkaniu uczestniczyli trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Rozprzy.

Historie, które inspirują artystów mogą być zaskakujące. Tak było w przypadku skarpetki znalezionej na chodniku, której losy w książce „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” mogą śledzić dzieci w całej Polsce. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać barwnych bohaterów książek Justyny Bednarek, w tym sprytne kuny z powieści kulinarno-detektywistycznej dla młodych czytelników. Zwierzęta autorki, w tym psy i kury były zresztą inspiracją do stworzenia książkowych postaci, które często nosiły takie same lub podobne imiona. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali także fragmentów opowiadań i powieści pisarki, które pozwoliły jeszcze lepiej poznać książkowych bohaterów jaki i samą twórczość Justyny Bednarek.

Justyna Bednarek, pisarka, dziennikarka, tłumaczka, autorka ponad siedemdziesięciu książek, głównie dla dzieci i młodzieży. Za swoje debiutanckie opowiadania „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” otrzymała wiele nagród i nominacji. Książka znalazła się także na liście lektur w klasach I-III szkoły podstawowej. Kolejne utwory „Pięć sprytnych kun”, „Kury z grubej rury”, „Babcocha” czy seria „Dusia i Psinek Świnek” również zyskały uznanie najmłodszych czytelników.

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu „Zew natury w świecie literatury”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 15.09.2023, 12:58

Gmina Rozprza

 

Zegar

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 22

W poprzednim tygodniu: 218

W tym miesiącu: 770

W poprzednim miesiącu: 575

Wszystkich: 54494