Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rynku Piastowskim

Utworzono dnia 09.12.2023

Zgodnie z naszą lokalną tradycja i w tym roku wraz z Gminą Rozprza oraz Stowarzyszeniem Euroaktywni mieliśmy przyjemność zorganizować Jarmark Bożonarodzeniowy.

Największą radość najmłodszym z pewnością sprawiła zagroda Mikołaja, a w niej Święty wraz ze zgrają swoich pomocników: sympatycznymi elfami i reniferami, każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem w jego czerwonych saniach.

Z roku na rok jarmark cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród odwiedzających, ale także wśród wystawców - pod namiotami pojawili się lokalni artyści ze swoimi wyrobami rękodzielniczymi, Koła Gospodyń Wiejskich z szeroką ofertą - od pysznych przekąsek i domowych wypieków po świąteczne ozdoby oraz nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rozprzy, którzy przygotowali kiermasz książki. Nie zabrakło ziołowych herbatek, miodów z lokalnych pasiek i ręcznie robionych świec, a to tylko część z atrakcji czekających na tegorocznych uczestników wydarzenia….

Dzieciaki nie mogły narzekać na nudę… na stoisku biblioteki czekało mikołajkowe koło fortuny ze świątecznymi pytaniami zadawanymi przez biblioteczne Śnieżynki. Dla odważnych przygotowano worki pełne nagród, nie zapomnieliśmy o pysznej gorącej czekoladzie i cieplutkim popcornie. Dla naszych gości przygotowaliśmy także choinkowe ozdoby: dla młodszych drewniane do samodzielnego udekorowania, dla starszych ceramiczne (przygotowane w naszej bibliotecznej pracowni). Jak zawsze ogromnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie buziek, królowały oczywiście zimowe wzory - pierniczkowe ludziki, renifery, cukrowe lizaki i śnieżynki.

Mamy nadzieję, że Mikołajkowy klimat wywołał uśmiechy na twarzach i rozgrzał serca wszystkich odwiedzających wczoraj Rynek Piastowski, bez względu na wiek.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego klimatycznego zimowego spotkania!

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 09.12.2023, 10:05

Gmina Rozprza

 

Zegar

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 123

W poprzednim tygodniu: 112

W tym miesiącu: 346

W poprzednim miesiącu: 619

Wszystkich: 53495