Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wiosenny Turniej Warcabowy

Utworzono dnia 03.03.2020, 10:17

W Wiosennym Turnieju Warcabowym  Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych o Puchar Wójta Gminy Rozprza rozegranym 11 maja, wzięło udział 20 zawodników. Turniej wygrał Patryk Mazurczyk, uczeń rozprzańskiego gimnazjum. Zwycięzca zdobył komplet punktów, wygrywając wszystkie partie.

Eliminacje przeprowadzone na początku spotkania ułatwiły podział zawodników na dwie grupy, w których gracze rozgrywali kolejne rundy kierując się zasadą gry „każdy z każdym”.  Zawody rozgrywane były na planszach 100-polowych z zachowaniem międzynarodowych zasad. Czas na rozegranie partii wynosił 10 minut. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwali sędziowie, w tym Sędzia Główny Turnieju- pan Marian Woźniak, który na co dzień prowadzi zajęcia dla dzieci w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy. Gracze, który znaleźli się na podium otrzymali z rąk wójta Janusza Jędrzejczyka puchary, medale oraz dyplomy. Dyplomy trafiły także do rąk zawodników  z miejsc IV-VI. Tytuł najmłodszego uczestnika zawodów zdobył Kacper Kwiecień.