Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Muzyczne podróże z zespołem "TO TU TO TAM"

Utworzono dnia 12.10.2018, 17:58

O tym, że muzyka jest w każdym z nas przekonywał podczas półtoragodzinnego „utkanego dźwiękami” widowiska zespół muzyczno-teatralny  „TO TU TO TAM”   z  Domu Pomocy  Społecznej w Łochyńsku. W spektaklu wzięła udział blisko 60 -osobowa  grupa  dzieci  ze   Szkoły   Podstawowej w Rozprzy. Przedstawienie miało charakter  edukacyjno-interakcyjny. Wykonawcom  i  organizatorom zależało  na   tym, aby  mały  widz , nie    był  jedynie   biernym   odbiorcą,  ale  czynnie  uczestnicząc w widowisku przyczyniał się do jego współtworzenia.

W scenerii nutek, instrumentów, połączeniu słowa mówionego, akompaniamentu  muzycznego, tańca oraz interesującej akcji scenicznej dzieci poznawały nazwiska postaci wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej jak również współczesnych przedstawicieli gatunków muzycznych. W świat klasyki wprowadzała  je  postać   W.A Mozarta  opowiadającego  o   F. Chopinie,  zaś  postać  współczesnego „Szarpidruta” próbowała promować walory i piękno współczesnego rocka.

Odgadując hasła przygotowane w formie quizu dzieci oprócz  pojęć: nuty, pięciolinia, klucz wiolinowy, poznawały również nazwy instrumentów  i muzyków grających  na tych instrumentach. We wspólnym tańcu ich serduszka pukały w rytmie cha- cha lub pląsały w rytm  klasycznego walca. Wykonawcy w piosenkach i wierszach opowiadali o dźwiękach otaczającej nas przyrody : szumie wiatru , fal , śpiewie  ptaków, szemraniu strumieni ,rechocie żab w stawie  oraz innych zjawiskach natury będących inspiracjami do tworzenia muzyki.

Na pożegnanie roztańczona i rozbawiona dziecięca publiczność wraz z wykonawcami i organizatorami  wykonała   hit muzyczny ostatniego roku „Miłość w Zakopanem”.Spektakl był jednym z eventów tegorocznego projektu „Rozwijanie muzycznych pasji mieszkańcównaszego regionu” realizowanego w ramach V edycji wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”.

Gmina Rozprza

 

Zegar

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny