Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Mikołajki w Rynku Piastowskim

Utworzono dnia 04.03.2020, 10:30

6 grudnia w Rynku Piastowskim w Rozprzy stanęła Zagroda Świętego Mikołaja. W tym roku wydarzeniu organizowanemu przez wójta gminy Rozprza Janusza Jędrzejczyka, Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy oraz Stowarzyszenie Euroaktywni po raz pierwszy towarzyszył Jarmark Bożonarodzeniowy.  

Od godzin przedpołudniowych najmłodsi mieszkańcy gminy gromadzili się w centrum Rozprzy, gdzie czekał już na nich Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami – Elfami oraz renifery. Każde dziecko otrzymało słodki upominek oraz możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia. Na spotkanie z Mikołajem przybyły także grupy przedszkolne oraz młodsi uczniowie szkoły podstawowej w Rozprzy.

Od godziny 14-stej, swoje stoiska zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Mierzyna, Cekanowa, Romanówki i Stefanówki. Na pięknie przystrojonych stołach pojawiły się własnoręcznie wykonane ozdoby i świąteczne przysmaki. Najmłodsi mogli wziąć udział w zabawie „Mikołajkowe Koło Fortuny” przygotowanej przez bibliotekarzy z Rozprzy. Dzieciaki, które prawidłowo odpowiedziały na pytanie, otrzymywały zdrapki gwarantujące nagrodę. Sporym zainteresowaniem cieszył się face painting oraz gorąca czekolada serwowana przez pracowników biblioteki.

Tego dnia rozstrzygnięto także mikołajkową zabawę zorganizowaną przez GBP w Rozprzy oraz Kino Helios w Piotrkowie Trybunalskim. Szczęśliwy zwycięzca otrzymał podwójne zaproszenie na wybrany seans filmowy.

Gmina Rozprza

 

Zegar

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny