Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Malowanie na jedwabiu- drugi dzień warsztatów

Utworzono dnia 12.10.2018, 17:51

Seniorzy z Lubienia i Mierzyna uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Malowanie na jedwabiu- warsztaty twórcze”. 20 września do tamtejszych filii bibliotecznych dotarła Małgorzata Boruch- Łukiewicz, która malowaniem na jedwabiu zajmuje się od kilkunastu lat. 

Podobnie jak dzień wcześniej, zajęcia prowadzone były w grupach 7-osobowych. Poznanie technik malowania na jedwabiu oraz własnoręczne pomalowanie kwadratowej apaszki, to zadania z którymi bez problemu poradzili sobie uczestnicy spotkań. Jedwab należało rozpiąć na drewnianej ramce, tak aby nie dotykał podłoża, następnie naszkicować na tkaninie wzór a kontury obrysować guttą. Pozostało jeszcze tylko wypełnienie wzorów specjalnie przeznaczonymi do tego farbami oraz pomalowanie tła. Jak można było się przekonać, warsztaty były doskonałym sposobem na kreatywne i twórcze spędzenie wolnego czasu. Na ostateczne efekty swojej pracy seniorzy muszą poczekać do 10 października. Wówczas, podczas imprezy podsumowującej projekt odbędzie się powarsztatowa wystawa prac.

Projekt „Malowanie na jedwabiu-…” adresowany jest do osób powyżej 60 roku życia (łącznie 35 osób) i zakłada realizację warsztatów w pięciu  bibliotekach publicznych z terenu gminy Rozprza. Ma on na celu m.in. integrację środowisk seniorskich oraz podejmowanie działań twórczych przez osoby 60+. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków ŁDK w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2018 r.

Gmina Rozprza

 

Zegar

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny