Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Bibliotekarze i czytelnicy spotkali się w Wolborzu

Utworzono dnia 29.05.2018, 14:08

27 maja na Placu Jagiełły w Wolborzu odbyła się odsłona projektu „ Promocja czytelnictwa i bibliotek”. W wydarzeniu uczestniczyli bibliotekarze z rozprzańskiej książnicy, którzy w niedzielne popołudnie zachęcali do odwiedzenia swojego stoiska.

Do późnych godzin wieczornych na przybyłych licznie sympatyków bibliotek czekała moc atrakcji. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu Antidotum Quartet. Na scenie wystąpił także zespół Forteca, który zachwycił rockowym brzmieniem. Co jeszcze działo się na scenie? O swojej twórczości artystycznej opowiadał autor powieści kryminalnych i powieści detektywistycznych dla dzieci, Dariusz Rekosz. Niewątpliwie gwiazdą wieczoru był Szymon Hołownia, który z pasją i zaangażowaniem opowiadał m.in. o czynieniu dobra i zmienianiu świata. Wręczone zostały także nagrody dla laureatów konkursu plastycznego. Wszystkie prace można było podziwiać na wystawie, w tym nagrodzone prace czytelniczek z Rozprzy tj. Amelii Nowak, Janiny Kielanowskiej i Emilki Szopy.

Zgodnie z założeniami projektu „Promocja czytelnictwa…” wydarzenie było okazją do zaprezentowania swojej działalności przez wszystkie biblioteki z powiatu piotrkowskiego. Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy zorganizowała warsztaty barwienia gipsowych figurek, które  każdy mógł zabrać ze sobą.  Stoisko cieszyło się dużą popularnością i zainteresowaniem.

Gmina Rozprza

 

Zegar

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny