Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Zapraszamy na projekcję filmu "Ostatnia rodzina" oraz spotkanie z charakteryzatorką- Anną Gorońską

Utworzono dnia 17.10.2017

Projekcja filmu w niedzielę 22 października o godzinie 18:00 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Po filmie niepowtarzalna okazja do spotkania i rozmowy z Anną Gorońską – cenioną polską charakteryzatorką („Karbala”, „Służby specjalne”, „U Pana Boga w ogródku”). Widzowie będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadać pytania oraz poznać ciekawostki o kulisach powstawania filmu. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła.

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na projekcję filmu "Ostatnia rodzina" oraz spotkanie z charakteryzatorką- Anną Gorońską

Decoupage w Niechcicach

Utworzono dnia 17.10.2017

Warzstaty decoupage tak bardzo spodobały się naszym czytelnikom, że postanowiliśmy je rozganizować w Filii Bibliotecznej w Niechcicach. Podczas zajęć wykorzystamy popularną technikę zdobniczą decoupage i ozdobimy drewniane pudełka.

czytaj dalej na temat: Decoupage w Niechcicach

Zapraszamy na warsztaty

Utworzono dnia 11.10.2017

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się jak wykonać oryginalną i smaczną ozdobę z masy cukrowej, zapraszamy na nasze warsztaty. Powstałe figurki będą doskonałą ozdobą urodzinowego tortu i nie tylko. Jak zawsze czekamy na Wasze zgłoszenia.

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na warsztaty

Zagłosuj na naszą bibliotekę!

Utworzono dnia 05.10.2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy bierze udział w akcji Kinder Mleczna Kanapka "Przerwa na wspólne czytanie". Do wygrania są zestawy książek wraz z pufami. Głosowanie trwa do 31 października. Codziennie można oddać jeden głos. Liczymy na Wasze wsparcie!

czytaj dalej na temat: Zagłosuj na naszą bibliotekę!

Warsztaty decoupage

Utworzono dnia 10.10.2017

O tym, że długie jesienne wieczory sprzyjają rozwijaniu swoich pasji przekonały się uczestniczki kolejnych warsztatów z cyklu Działania Artystyczne Rozprzan.  W zajęciach zorganizowanych 28 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy wzięło udział ponad 30 miłośniczek sztuki rękodzielniczej.

czytaj dalej na temat: Warsztaty decoupage

Budżet Obywatelski- zagłosuj na projekt "Promocja czytelnictwa i bibliotek"!

Utworzono dnia 06.10.2017

 

 

 

 

Rozpoczęło się głosowanie na najlepsze projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na realizację projektów władze naszego województwa przeznaczyły 5 mln złotych. Wśród nich znalazł się projekt przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wolborzu pn. "Promocja czytelnictwa i bibliotek", który zakłada realizację Gali Bibliotek Publicznych- dwudniowego wydarzenia dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego.

czytaj dalej na temat: Budżet Obywatelski- zagłosuj na projekt "Promocja czytelnictwa i bibliotek"!

Ważny komunikat!

Utworzono dnia 04.10.2017

Spotkanie z Andrzejem M. Grabowskim

Utworzono dnia 04.10.2017

28 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy najmłodsi czytelnicy spotkali się z Andrzejem M.  Grabowskim. Autor książek, piosenek i programów telewizyjnych (m.in. „Tik-Tak”, „Ciuchcia” , „Budzik)”  rozmawiał  z uczniami klas I-III ze szkół podstawowych w Rozprzy, Mierzynie i Nowej Wsi.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z Andrzejem M. Grabowskim

Już wkrótce otwarcie naszego Ogrodu!

Utworzono dnia 22.09.2017

Przez ostatnie miesiące Wolontariusze PGE realizowali zadanie "Promowanie lokalnej twórczości i integracja mieszkańców Rozprzy". Jednym z działań podjętych przez wolontariuszy było zagospodarowanie terenu za budynkiem Gminnego Centrum Kultury w Rozprzy. Dziś możemy się pochwalić pięknym ogrodem, na którego otwarcie zapraszamy 30 września o godz. 16.00. Jedną z atrakcji jest występ "Kasztelania Swing Band". Zapraszamy!

czytaj dalej na temat: Już wkrótce otwarcie naszego Ogrodu!

Klub Gier Umysłowych

Utworzono dnia 20.09.2017

                                           

czytaj dalej na temat: Klub Gier Umysłowych

Gmina Rozprza

 

Zegar

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 3

W poprzednim tygodniu: 137

W tym miesiącu: 182

W poprzednim miesiącu: 722

Wszystkich: 50868