Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Zajęcia językowo- kulinarne dla dzieci i młodzieży

Utworzono dnia 25.10.2017

31 października zapraszamy na zajęcia językowo- kulinarne z cyklu "Tradycją przez Świat". Podczas spotkania dowiemy się m.in. jak w krajach anglojęzycznych obchodzone jest popularne święto Halloween. Zgodnie ze zwyczajem, w tym dniu najmłodsi otrzymują słodycze, dlatego my sami sprostamy zadaniu i upieczemy pyszne czekoladowe ciasteczka.

czytaj dalej na temat: Zajęcia językowo- kulinarne dla dzieci i młodzieży

Zakup nowości wydawniczych

Utworzono dnia 23.10.2017

Projekt "NIE ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ" rozpoczęty!

Utworzono dnia 25.10.2017

Za nami pierwsze warsztaty realizowane w ramach projektu "Nie święci garnki lepią". Projekt zakłada realizację warsztatów ceramicznych dla 50 osób powyżej 60 roku życia. Spotkania odbywają się w pięciu miejscowościach naszej gminy, na terenie których znajdują się placówki biblioteczne.

czytaj dalej na temat: Projekt "NIE ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ" rozpoczęty!

Narodowe Świeto Niepodległości

Utworzono dnia 08.11.2017

W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji pragniemy zaprosić mieszkańców gminy Rozprza na prelekcję historyczną oraz występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca "Gorzkowice", które odbędą się 11 listopada (sobota) o godz. 18.00 w Gminnym Centrum Kultury. Przypominamy także, że tego dnia o godz. 9.00 w Sanktuarium w Rozprzy odbędzie sie uroczysta msza święta. 

czytaj dalej na temat: Narodowe Świeto Niepodległości

Hip- hop i Fitness w Niechcicach, Fitness w Rozprzy- od listopada zmiana godzin!

Utworzono dnia 25.10.2017

Informujemy, że od listopada wszystkie zajęcia prowadzone przez panią Karolinę Malinowską będą rozpoczynały się o nowych godzinach. Zmiana dotyczy zajęć Fitness w Gminnym Crntrum Kultury w Rozprzy oraz zajęć prowadzonych w Szkole Podstawowej w Niechcicach (hip- hop dla dzieci oraz fitness dla dorosłych). 

czytaj dalej na temat: Hip- hop i Fitness w Niechcicach, Fitness w Rozprzy- od listopada zmiana godzin!

NIE ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ

Utworzono dnia 21.10.2017

Informujemy, że w październiku rozpoczynamy realizację projektu "Nie święci garnki lepią" adresowanego do osób powyżej 60 lat.  Przeprowadzenie warsztatów ceramicznych w pięciu miejscowościach gminy Rozprza, na terenie których działają biblioteki publiczne to główne założenia projektu. Wszystkich chętnych do udziału w warsztatch prosimy o kontakt z wybraną biblioteką.

czytaj dalej na temat: NIE ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na spektakle teatralne

Utworzono dnia 24.10.2017

3 listopada w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zostanie wystawiony spektakl "Archipelag" w reżyserii Macieja Kuźmińskiego. Pięcioro tancerzy tworzy obraz rodziny, ukazanej w ponadczasowym ujęciu. Dwa później, tj. 5 listopada w sali widowiskowej zostanie wystawiony spektakl "Mały Książę". Historia głównego bohatera, tajemniczego przybysza z asteroidy B612, to ponadczasowa opowieść, która na pewno oczaruje tych najmłodszych, jak i dorosłych widzów. Zapraszamy w imieniu Organizatorów.

czytaj dalej na temat: Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na spektakle teatralne

Polska Światłoczuła ponownie odwiedziła Rozprzę

Utworzono dnia 23.10.2017

W niedzielę, 22 października w Gimnazjum w Rozprzy odbyła się projekcja polskiego filmu w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina”. Seans został zorganizowany w ramach projektu „Polska Światłoczuła”, stworzonego aby promować polską kulturę i sztukę filmową w miejscach nietuzinkowych.

czytaj dalej na temat: Polska Światłoczuła ponownie odwiedziła Rozprzę

Lekcja biblioteczna z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Mierzynie

Utworzono dnia 19.10.2017

17 października naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej w Mierzynie. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak należy o nie dbać. Spotkanie było także doskonałą okazją do obejrzenia księgozbioru znajdującego się na półkach. Nie zabrakło głośnego czytania bajek oraz zajęć plastycznych.

czytaj dalej na temat: Lekcja biblioteczna z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Mierzynie

"Ogród Literacki" już otwarty!

Utworzono dnia 18.10.2017

Koncert orkiestry „Kasztelania Swing Band” zainaugurował otwarcie nowego ogrodu przy Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy. Nowo powstały ogród otwiera możliwość poszerzania oferty działań Gminnego Centrum Kultury w kierunku aktywizacji i integracji  różnych grup społecznych - mieszkańców gminy.

czytaj dalej na temat: "Ogród Literacki" już otwarty!

Gmina Rozprza

 

Zegar

Elektroniczna skrzynka podawcza GBPwRozprzy-ePUAP

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 3

W poprzednim tygodniu: 137

W tym miesiącu: 182

W poprzednim miesiącu: 722

Wszystkich: 50868