Koncert pieśni patriotycznych "Na skrzydłach wolności"

Utworzono dnia 31.10.2019, 11:15

11.11.2019 , 18:00

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Wójt Gminy Rozprza oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy zapraszają na uroczysty koncert "Na skrzydłach wolności", który odbędzie się 11 listopada w sali konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury. Podczas koncertu będzie można usłyszeć klasyczne pieśni patriotyczne, arie oraz piosenki żołnierskie. Wystąpią: Magdalena Hudzieczek- Cieślar (sopran), Katarzyna Antoniak (fortepian), Joanna Janczyk- Wajman (słowo o muzyce). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00.

Magdalena Hudzieczek-Cieślar- absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydział Wokalno-Aktorski w klasie śpiewu solowego; ukończyła Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Emisji Głosu w Uniwersytecie MCS w Lublinie. Działalność koncertową rozpoczęła już w czasie studiów. Ukończyła liczne kursy i warsztaty muzyczne w Polsce, Niemczech, Austrii, Grecji. Wielokrotnie wyróżniona za działalność artystyczną.

Katarzyna Antoniak - absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu. Prowadzi działalność artystyczną głównie jako kameralistka, koncertując  na terenie całego kraju i za granicą. Występowała m.in. w Filharmonii Łódzkiej, na Zamku Królewskim w Warszawie, na Zamku w Łańcucie, w Teatrze Saint Michelle w Brukseli oraz w Gaggenau w Niemczech.